UONET: Logowanie
Sobota, 30 Październik 2010 12:00    PDF Drukuj Email
Ogłoszenia - Szkoła

UONET: LogowanieSzczegółowe procedury Logowania do Elektronicznego Dziennika Lekcyjnego LOCSMZ oraz pełny opis funkcjonalności systemu UONET zostały zawarte w Instrukcji.

Wszyscy użytkownicy UONET (uczniowie, rodzice, nauczyciele) otrzymali wiadomości z jednorazowym linkiem do utworzenia własnego hasła dostępu do systemu na wcześniej podane adresy e-mail. Jeśli dany użytkownik nie przeszedł procedury generowania własnego hasła w ciągu 24 godzin od momentu otrzymania tej wiadomości, link w niej zawarty automatycznie utracił ważność. Nie jest to jednak przeszkoda, aby samodzielnie wygenerować nowy aktywny link i ustalić własne hasło dostępu do systemu UONET.

Po wejściu na Stronę Logowania UONET, w polu "E-mail" należy wpisać swój adres e-mail przekazany Szkole. Pole "Hasło" należy pozostawić puste. Następnie, trzeba skorzystać ze znajdującej się poniżej opcji "Nie pamiętam lub nie mam jeszcze hasła". Na ekranie pojawi się komunikat, że na wskazany adres e-mail został wysłany link umożliwiający utworzenie hasła. Po otrzymaniu na swoją skrzynkę poczty elektronicznej wiadomości, należy kliknąć na znajdujący się w niej link i do wyświetlonego formularza wpisać własne hasło (w oba pola). Hasło powinno mieć przynajmniej osiem znaków, wśród których co najmniej jeden to wielka litera, co najmniej jeden to cyfra oraz co najmniej jeden to tzw. znak specjalny (np.: @, #, &). Następnie, wystarczy nacisnąć przycisk "Ustaw hasło". System przeniesie użytkownika na stronę logowania, gdzie po wpisaniu adresu e-mail i przed chwilą zdefiniowanego hasła oraz naciśnięciu przycisku "Logowanie" (lub na klawiaturze komputera - klawisza Enter), uzyska dostęp do systemu UONET.

Ze względów bezpieczeństwa, po 30 dniach system automatycznie poprosi każdego użytkownika o nadanie nowego hasła - zgodnie z opisaną wcześniej procedurą.

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.